👨‍👨‍👧 Klasa IIIa na Politechnice Łódzkiej 👩‍👦‍👦

👩‍🎓W poniedziałek 15 maja uczniowie klasy IIIa na moment stali się studentami Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.

🌡👩‍🔬Przekonali się, że zarówno chemia, jak i matematyka mogą mieć związki z magią. Pan mgr Andrzej Czarnecki zaprosił uczniów na zajęcia z „Magiamatyki stosowanej”. Zobaczyli oni czym jest iluzja optyczna, poznali „ogromne” liczby, dowiedzieli się ile moli mieści się w szklance wody i jaką grubość ma kartka papieru złożona 50 razy?

🧑‍🔬🧪Najwięcej emocji wzbudziły zajęcia w laboratorium chemicznym z wykorzystaniem ogólnodostępnych produktów spożywczych. Dzieciaki wyczarowały tęczowe wzory na mleku, z herbaty przygotowały coca-colę i dowiedziały się, dlaczego nie wart pić słodkich napojów. Zobaczyły jajo kurze pozbawione skorupki bez gotowania, tak by zachowało ono swój kształt i właściwości, a następnie wykonany z niego twardy kamień – prawie jak szlachetny. Pani dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka przekonywała uczniów, że chemia jest zrozumiała, wymaga jedynie systematyczności i cierpliwości. Zajęcia niewątpliwie rozbudziły zainteresowania dzieci. Może wyrosną z nich przyszli chemicy?

🤔Wszystkich, którzy chcieliby zgłębiać dalej tajniki nauki zachęcamy do udziału w spotkaniach Łódzkiego Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Łódzkiej.