VI edycja „Potyczki Poliglotów”

Dzisiaj w naszej szkole, odbyła się VI edycja „Potyczek Poliglotów” – Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w języku angielskim 🇬🇧 i niemieckim 🇩🇪 organizowanego we współpracy ze Starostwem Powiatu Pabianickiego.

Na przybyłych gości, nauczycieli oraz uczestników „potyczek”, już w wejściu do szkoły, czekali przedstawiciele rodziny 👑 królewskiej: królowa Elżbieta II z królem Karolem III, pretendent do tronu książę William wraz z małżonką księżną Kate, książę Harry oraz była premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher.

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z naszego miasta i powiatu pabianickiego 👧👦

👍Gościem honorowym był Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, pan Marcin Jaworski.

Prezentowane deklamacje, stały na najwyższym poziomie artystycznym. Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem tak aktorskich, jak i językowych umiejętności wszystkich uczestników 🤩

Jury, składające się z nauczycieli – opiekunów, zwracało uwagę na wyraz artystyczny prezentowanych występów, dobór i opanowanie tekstu, jego interpretację oraz poprawną wymowę. Wybór zwycięzców nie był prosty. Na szczęście udało się wskazać laureatów, których przedstawiamy poniżej.

W zmaganiach recytatorskich w języku niemieckim 🇩🇪 najlepsi okazali się ⬇️

👉 I miejsce – Wiktoria Pijewska – Szkoła Podstawowa nr 8

👉 II miejsce – Bruno Gryger – Szkoła Podstawowa nr 17

👉 III miejsce – Apolonia Buczek – Szkoła Podstawowa w Bychlewie

W deklamacji tekstów w języku angielskim 🇬🇧 zwycięzcami zostały⬇️

👉 I miejsce – Adrianna Manios – Szkoła Podstawowa nr 9

👉 II miejsce – Martyna Brzezińska – Szkoła Podstawowa nr 17

👉 III miejsce – Kinga Mamińska – Szkoła Podstawowa nr 5

Gratulujemy wszystkim laureatom i życzymy dalszych sukcesów w sztuce recytacji❗️

Organizacja konkursu była możliwa dzięki czynnemu wsparciu sponsorów, którymi byli:

✅wydawnictwo językowe Oxford University Press,

✅sklep z artykułami papierniczymi i zabawkami – Arton

✅supermarket Netto – ul. Zamkowa 43-47. Serdecznie Dziękujemy.

Szczególne wyrazy wdzięczności🤝 kierujemy do nauczycieli – opiekunów, za doskonałe przygotowanie uczniów do konkursu oraz zaangażowanie w pracach komisji oceniającej.

Widzimy się w przyszłym roku!