Konkurs „Zwierciadło rzeczywistości”

W środę 17 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Pabianicach odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zwierciadło rzeczywistości”. Turniej przeznaczony był dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z naszego powiatu. Jury i zebrani widzowie wysłuchali 22 prezentacje.

🗣Naszą szkołę godnie reprezentowali: Anna Łoboda, Malwina Szczepańska, Julia Chruścińska i Hubert Kantorek. Ich występy poprzedzone były szkolnymi eliminacjami i kilkutygodniowymi przygotowaniami pod okiem nauczycieli polonistów.

🎭Tych czworo młodych recytatorów wybrało sobie bardzo ambitne wiersze najlepszych polskich poetów: Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Juliana Tuwima i Haliny Poświatowskiej. Taki dobór repertuaru świadczy o ogromnej dojrzałości i wrażliwości Ani, Malwiny, Julii i Huberta.

Chociaż nie udało się zdobyć żadnej nagrody, jesteśmy dumni z naszych reprezentantów👍

Byliście wspaniali👏

Czytajcie i mówcie poezję, bo warto❗️ Jak pisał Norwid: „Słowo piękne i prawdziwe może skruszyć mury…”