Gra miejska

W dniu 10 maja uczniowie klas szóstych: Ewelina Grala, Kinga Różycka, Kacper Jurewicz, Kuba Niedzielski i Wojtek Sztafiński wraz z opiekunem wzięli udział w II edycji gry miejskiej „Bierzemy na Warsztat Tolerancję”.

Głównym założeniem gry była promocja oraz zwiększenie tolerancji i akceptacji wobec osób z niepełnosprawnością intelektualną. Nasi uczniowie tworzyli jedną drużynę wraz z podopiecznymi WTZ. W sumie w zabawie uczestniczyło pięć mieszanych drużyn. Każda drużyna otrzymała mapę i musiała dotrzeć do pięciu punktów w mieście, gdzie czekały na nią zadania typu „Kłopotliwe rękawice” – uczestnicy musieli w rękawicy odliczyć określoną kwotę. Dzięki tej konkurencji doświadczyli, jakie trudności przeżywają osoby, które mają niepełnosprawność ruchową/manualną. Z kolei konkurencja „Spacer zaufania”, polegała na tym, że osoby niepełnosprawne były przewodnikami uczniów, którym założono okulary uniemożliwiające prawidłowe widzenie. Ta zabawa umożliwiła doświadczenie, tego z jakimi przeszkodami w życiu spotykają się osoby niewidome.

Na koniec na wszystkie drużyny czekał poczęstunek i wspólna zabawa. Współtowarzysze naszej drużyny z WTZ zaskoczyli nas przede wszystkim otwartością i pomysłami. Była to dla nas bezcenna lekcja tolerancji i przede wszystkim śmiałości. Dzięki współpracy zajęliśmy II miejsce. Dziękujemy za super zabawę i lekcję śmiałości – Oli, Kasi, Jarkowi, Dawidowi, Kubie i opiekunowi grupy z WTZ, p. Krzysztofowi oraz Organizatorom Gry za zaproszenie i szkołę życia.

Serdecznie pozdrawiamy p. Agnieszkę Jachimek z Komendy Powiatowej Policji, p. Agnieszkę Jaksę kierownika WTZ oraz p. Agatę Matuszewską z Grupy Wolontarystycznej „Agrafka”.

Super inicjatywa❗️👌