„Każdy Inny – Wszyscy Równi”

II edycja Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjno-Społecznego „Każdy Inny – Wszyscy Równi” stała się okazją do obchodów w naszej szkole, przypadającego na dzień 5 maja,

Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Światowego Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Głównym celem uczestniczenia w programie jest uwrażliwienie uczniów na problemy osób niepełnosprawnych.

W ramach kształtowania postaw społecznych wśród dzieci i młodzieży, na lekcjach wychowawczych, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, z której dowiedzieli się, jak wiele spośród znanych im na świecie postaci, dotkniętych było lub jest, niepełnosprawnością.

Zorganizowany został również konkurs, na najciekawszą broszurę lub ulotkę, propagującą właściwe zachowania, w stosunku do osób z dysfunkcjami.

Najlepszy i najbardziej pomysłowy projekt wykonała uczennica klasy 5b Julia Kimla, której serdecznie gratulujemy!

A teraz, zapowiedź tego, co nastąpi wkrótce.

Nasza biblioteka szkolna postanowiła przyłączyć się do projektu „Każdy Inny – Wszyscy Równi”.

Zatem już niebawem, powstanie kącik książek o osobach niepełnosprawnych. Będzie można te książki wypożyczyć. Wśród wielu ciekawych pozycji, znajdziecie też takie, które dotykają trudnych sytuacji, z jakimi często mają do czynienia niepełnosprawni.