Niecodzienna promocja czytelnictwa

W dniu 19 stycznia uczniowie z klasy 7a wzięli udział w niecodziennej akcji promującej czytelnictwo, a mianowicie w spotkaniu z pisarką – Julią Żukowską.

Pani Julia, mimo bardzo młodego wieku (jest w klasie maturalnej), napisała kilkanaście opowiadań dla dzieci i młodzieży. Warto dodać, że Pisarka jest osobą niewidomą od urodzenia, co w żadnym razie nie przeszkodziło jej w tworzeniu.

W pierwszej części spotkania uczniowie zadawali pytania dotyczące technicznej strony działalności pisarskiej naszego Gościa. W drugiej zaś, mogli wysłuchać fragmentu jednego z opowiadań przeznaczonego właśnie dla młodzieży. Spotkanie było możliwe dzięki zaangażowaniu p. Oli Bohusz, która od piętnastu lat owocnie współpracuje z naszą szkołą.

Obu Paniom serdecznie dziękujemy i podziwiamy za pogodę ducha, serdeczność i życzliwość. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.