Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Jesteśmy jedyną szkołą podstawową w Pabianicach, która pod patronatem UNICEF włączyła się w tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka.

👶Z tej okazji, 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Konwencji regulującej przywileje wszystkich dzieci, na terenie naszej placówki odbyło się wiele akcji i zajęć, dedykowanych temu szczególnemu dniu.

👧Ich celem było utrwalenie dotychczas poznanych wiadomości na temat wolności, jakie przysługują najmłodszym.

👨‍🦱W oparciu o opracowane przez UNICEF scenariusze, uczniowie prezentowali scenki, których tematem było respektowanie praw dzieci. Artystycznym wyrazem na zilustrowanie swoich swobód było wykonanie plakatu.

👶Temat PRAW DZIECKA był tego dnia obecny podczas licznych rozmów, jakie odbyły się w wielu klasach.

Poniżej, prezentujemy maleńki wycinek tego, co działo się w poniedziałek w szkole.