Europejski Dzień Języków

🇪🇺 Zgodnie z zapowiedzią Samorządu Uczniowskiego, we wtorek 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

🇪🇺 Głównym zadaniem dla wszystkich uczniów było rozpoznanie obcych zwrotów powitalnych i podanie kraju, z którego pochodzą.

🇪🇺 Młodsi uczniowie podczas przerw losowali karteczkę z przywitaniem w obcym języku, a następnie wykorzystując poznany zwrot, witali się z nauczycielem.

🇪🇺Ku wielkiemu zaskoczeniu okazało się, że wiele wylosowanych obcobrzmiących pozdrowień, nie sprawiło najmłodszym żadnego problemu i z łatwością wskazywali kraj, który go używa.

🇪🇺 Dla uczniów klas starszych odbył się konkurs indywidualny, który cieszył się wśród nich, ogromną popularnością!

W trakcie dwóch długich przerw, w konkursie wzięło udział aż 87 uczniów z klas 4-8🥳

Emocji było sporo🤩

🇪🇺 Dużą niespodzianką była znajomość wśród młodzieży, zwrotów grzecznościowych z krajów spoza Europy!

🇪🇺 Znamy już zwycięzców, którzy idealnie rozpoznali wszystkie państwa!!!!

Oto oni ⏬

📌ANTOSIA KŁUCJASZ, klasa 4a

📌OLGA KRATA, klasa 4b

📌MIŁOSZ SŁABIAK, klasa 5a

📌OLIVIER GOLAN, klasa 5a

📌JULIAN BORKIEWICZ, klasa 5a

📌DENNER ANDRADE MARQUES, klasa 6a

📌POLA GORZKIEWICZ, klasa 7a

📌MICHAŁ GRABSKI, klasa 7a

📌DARIUSZ WOJCIECHOWSKI, klasa 7b

📌DARIA SZUMIGAJ, klasa 8a

📌JULIA TYMIŃSKA, klasa 8a

📌KRZYSZTOF MATUSIAK, klasa 8a

📌KAMIL NIEMOWNY, klasa 8a

📌KACPER WOLSKI, klasa 8a

Dla wszystkich żądnych sprawdzenia się w byciu poliglotą, przygotowaliśmy małą zabawę.

Czy umiecie rozpoznać w jakim kraju używa się poniższych pozdrowień❓

1️⃣. Bonjour!

2️⃣. Aloha!