📗📖📗 PANI DOBROSŁAWA 📗📖📗

Wczoraj w klasie 4a, gościem specjalnym podczas godziny wychowawczej, była pabianicka poetka Pani Dobrosława Dumka.

Warto nadmienić, że ta przemiła i pogodna osoba, jest absolwentką naszej szkoły. Dorobek autorki liczy ok. 600 wierszy, a ich głównym adresatem są dzieci.

Wizyta Pani Dobrosławy była wspaniałą okazją do wspomnień, jak wyglądało życie szkolne w latach 50-tych XX wieku. Uczniowie poznali ulubione filmy i pozycje literackie poetki. Dowiedzieli się także, kim był jej ulubiony nauczyciel.

Nawiązując do zbliżających się Świąt Wielkanocnych, Pani Dobrosława przeczytała wiersz pt. „Stół”. Dzieci usłyszały również kilka innych utworów w oryginalnym wykonaniu autorki, takich jak: „Żuczek rozwłóczek”, „Żabka i puszczyk”, „Zupa”, czy „Piesek”.

Za namową poetki klasa podjęła się inscenizacji wiersza pt. „Koncert”. Na krótką chwilę uczniowie zamienili się w nuty oraz instrumenty. Świetnie wywiązali się z zadania aktorskiego.

Wizyta zakończyła się przyjemnym podarunkiem. Otrzymaliśmy najnowszy tomik poezji pani Dobrosławy Dumki. Zbiorek ten zaprasza również czytelnika do samodzielnej twórczości. Można w nim kolorować kartki, tworzyć obrazy i pisać własne utwory.

Na co dzień, uczniowie SP 5 mają możliwość bliższego zapoznania się z twórczością naszego gościa, gdyż biblioteka szkolna posiada wszystkie dotychczas wydane tomiki wierszy autorki.

A może zainspirowani liryką Pani Dobrosławy, ujawnią się uzdolnieni szkolni poeci⁉️

Wkrótce ogłosimy konkurs na wiersz… Czekajcie na szczegóły 🤓