SPOSÓB NA LEKCJĘ 🤹‍♀️🧏‍♀️🧛‍♂️👰👨‍✈️

W tym tygodniu jedna z lekcji języka polskiego w SP5, prowadzona przez panią Sylwię Grzeszną, rozpoczęła się w nietypowy sposób 😉

Do klasy wbiegła roześmiana Ania Shirley z charakterystycznymi rudymi włosami i zamieniła salę w dom na Zielonym Wzgórzu. Chwilę później na koniu przybył wędrowny handlarz z różnościami do nabycia. Transakcja trwała chwilę, ale dawała naszej bohaterce możliwość spełnienia jednego z największych marzeń: przefarbowania włosów!

Wszyscy, którzy znają przygody rudowłosej mieszkanki Avonlea, wiedzą, jak bardzo marzyła ona o kruczoczarnych lokach. Wiedzieli o tym również obserwujący scenkę uczniowie klasy VIb, tym bardziej, że znalazło się wśród nich niemałe grono prawdziwych znawców perypetii podopiecznej Cuthbertów.

Z uwagą śledzili oni rozwój wydarzeń oraz słuchali wypowiedzi bohaterów i narratora.

Występ zakończył się prezentacją nieudanego farbowania (włosy zmieniły kolor na zielony!) oraz pouczającą rozmową Ani z Marylą.

W scence wystąpili:

👉Kacper Jurewicz – koń

👉Jakub Kłosiński – wędrowny handlarz

👉Brajan Łuczyński – narrator

👉Nicola Sobierajska – Ania Shirley

👉Jakub Wągrowski – Maryla Cuthbert

Uczniowie wykazali się pomysłowością, zaangażowaniem i odwagą. Scenka pozwoliła przeżyć na nowo jedną z przygód lubianej przez młodzież bohaterki.

Występ stał się atrakcją oraz zachęcił uczniów do podejmowania w przyszłości podobnych działań.