Ogólnopolska akcja „PRZERWA NA CZYTANIE”

26 października 2022r. włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Przerwa na czytanie”, która w naszej szkole została zorganizowana pod hasłem: „Zaplanuj swoja przyszłość, czyli o zawodach przy lekturze z gośćmi z pierwszych stron pabianickich gazet”.

Do wspólnego czytania zaprosiliśmy:

☑️oficera prasowego Policji, panią podkomisarz Ilonę Sidorko,

☑️dyrektor naszej szkoły, panią Aleksandrę Czestkowską

☑️starostę powiatu pabianickiego, pana Krzysztofa Haburę;

☑️komendanta Straży Miejskiej w Pabianicach, pana Tomasza Makrockiego,

☑️Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Pabianicach, pana Andrzeja Nowaka.

Zanim przystąpiliśmy do wspólnej lektury, zaproszeni goście wzięli udział w konferencji prasowej, podczas której odpowiadali na zadawane przez uczniów pytania, dotyczące specyfiki wykonywanego zawodu.

Po konferencji goście udali się do poszczególnych klas, aby tam głośno przeczytać wcześniej przygotowane fragmenty książek.📚

Nie sposób tu jeszcze nie wspomnieć o pani Annie Kusiak, dyrektorce pabianickiego Schroniska dla bezdomnych zwierząt🐕 która przyjechała do nas z absolutnie wyjątkowym gościem – trzymiesięcznym szczeniaczkiem o wdzięcznym imieniu Gapa. Pani Ania spotkała się z pierwszaczkami, którym przeczytała fragment książki zatytułowanej „Figa tęskni za domem” oraz odpowiadała na pytania dotyczące adopcji psa. Z całą mocą podkreśliła, że pies to nie zabawka, tylko wymagające opieki i troski żywe stworzenie.

Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze, gdyż goście chętnie odpowiadali na zadawane pytania oraz z zaangażowaniem włączyli się w realizacje naszej czytelniczej imprezy. Oprócz czytania fragmentu interesującej książki, każda z zaproszonych osób opowiedziała o swojej ulubionej lekturze oraz zachęcała uczniów do sięgania po książki. To był absolutnie wyjątkowy dzień.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy pedagoga szkolnego, p. Urszuli Bodył, bibliotekarza, p. Doroty Olejnik oraz wychowawcy świetlicy, p. Pawła Szafrańskiego.

Nad całością czuwała pani dyrektor Aleksandra Czestkowska. Organizatorzy dziękują wszystkim wychowawcom, którzy przygotowali uczniów oraz koleżankom ze świetlicy szkolnej.