POLICYJNA AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA.

We wtorek „Policyjna Akademia Bezpieczeństwa” 👮‍♀️ zaprosiła uczniów klas drugich na jubileuszową XV edycję Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie. Do Powiatowej Hali Sportowej przy ulicy św. Jana przybyło dziewięć dwuosobowych zespołów z pabianickiego powiatu oczekujących dobrej zabawy i sportowych wrażeń. Szkołę Podstawową nr 5 reprezentował duet z klasy II b – Natalia Nowicka i Marcel Guzicki.

Pierwszą częścią konkursu był test wiedzy o tym, jak zachować bezpieczeństwo w ruchu drogowym i w innych sytuacjach życiowych. Drugim etapem konkursu były sportowe zmagania, które polegały na pokonaniu toru przeszkód. Podczas biegu zawodnicy musieli wykazać się szybkością oraz sprawnością fizyczną.

Wyniki zawodów ucieszyły naszych reprezentantów.

Gratulacje za zajęcie drugiego miejsca Natalia i Marcel zebrali od rówieśników z klasy, nauczycieli i dyrekcji szkoły.