🔘DZIEŃ GUZIKA🔘

🔵Pierwszy raz w historii naszej szkoły, obchodziliśmy dzisiaj Dzień Guzika.

🟡Data tego święta jest nieprzypadkowa, a główną rolę odgrywa w niej liczba 1️⃣2️⃣

🔴Kiedyś guziki liczyło się tuzinami, a jak wiecie, tuzin wynosi właśnie 12. Dlatego i data obchodów tego szczególnego dnia, przypada symbolicznie, na dzień12 grudnia.

⚪️Z tej okazji, Samorząd Uczniowski przygotował dla wszystkich uczniów gry korytarzowe, której głównymi bohaterami były… guziki.

🟣Będąc wyposażonym w ten niezbędny atrybut i towarzystwo koleżanki lub kolegi, można było wziąć udział w rywalizacji na torach wyścigowych lub zagrać w kółko i krzyżyk. Te klasyczne zabawy, cieszyły się ogromną popularnością i sprawiły jej uczestnikom wiele uciechy.

🟠Guziki były również w tym dniu istotnym elementem podczas lekcji. Za ich pomocą uczniowie klas szóstych liczyli punktację w quizach gramatycznych. Dla czwartoklasistów zaś, guziki były nawiązaniem do cudownej czapki bogdychanów i piegów pana Kleksa.

🔵Dzisiejsze święto pokazało, że nawet tak banalna rzecz jak guzik, może stać się nie lada atrakcją edukacyjno-towarzyską.