KAMPANIA 19 DNI PRZECIWKO …………….

We wtorek 7 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole

„Kampanię 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”.

Pierwszym działaniem w ramach tej akcji, były zajęcia ze społecznym profilaktykiem z komendy powiatowej policji, st. sierż. Martą Bączyk. Uczestniczyli w nich uczniowie klasy 8a.

W części teoretycznej spotkania, młodzież została zapoznana z Konwencją Praw Dziecka. Dowiedziała się również, co należy zrobić i kogo prosić o pomoc, gdy jest się świadkiem przemocy lub samemu się jej doświadcza.

W części warsztatowej, uczniowie podzieleni na grupy, wykonywali zadania mające na celu zdefiniowanie zachowań związanych z różnymi rodzajami nękania czy dyskryminacji. Mogli też w praktyce zastosować poznane podczas ćwiczeń sposoby, jak reagować w sytuacji zagrożenia.

Spotkanie było bardzo twórcze i tak spodobało się uczniom, że już zaprosili panią profilaktyk na kolejne zajęcia.