Powiatowy konkurs recytacji.

Dziś nasza szkoła brała udział w XXIV edycji Powiatowego Konkursu Recytacji z Elementami Gry Aktorskiej. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wybranego utworu poetyckiego w formie dialogu. Konkurencja była duża, bo w kategorii klas IV – VII odbyły się aż 34 prezentacje.

Naszą szkołę reprezentowały ⬇️

✅ Zuzanna Kobielska i Anna Nowak z kl. Vb z wierszem Ludwika Jerzego Kerna pt. „O rodzicach”

✅ Zofia Góralska, Zuzanna Guzicka oraz Julia Modi z kl. VIa z wierszem Jana Brzechwy pt. „Prot i Filip”

✅ Amelia Gromadzka i Ewa Włodarczyk z kl. VIb z wierszem Wisławy Szymborskiej pt. „Rozmowa z kamieniem”

Wszyscy z uwagą wsłuchiwali się w kolejne prezentacje, a występujący dawali na scenie z siebie wszystko. Na koniec jury przyznało wyróżnienia, miejsca i aż dwie Złote Maski 🎭

Naszym uczennicom z klasy5️⃣b udało się stanąć na podium. Ania i Zuzia zajęły trzecie miejsce 🥉, udowadniając, że upór i wytrwałość popłacają. Był to już trzeci występ dziewczyn na scenie pabianickiego MDK-u. Tym razem uwieczniony nagrodą i motywacją do podejmowania kolejnych prób. Cieszymy się z możliwości udziału w konkursie promującym utwory poetyckie. Choć, jak pisała noblistka, tylko „niektórzy lubią poezję”, takie wydarzenia pokazują, że wielu lubi ją nawet bardzo.

Uczennice były przygotowywane do konkursu przez swoich nauczycieli polonistów: panią Sylwię Grzeszną i pana Tomasza Klimka .

Gratulujemy wszystkim występującym i zachęcamy do dalszego odkrywania meandrów świata opisywanego przez poetów 👏👏👏