📗📖📒📚Spotkanie McDonaldzie 🍗🍖🥗

„Co czytać ? – zastanawiał się kiedyś Jarosław Iwaszkiewicz i sam sobie odpowiadał – Wszystko.

Jeżeli się pragnie wyciągać pożytek z czytania, wyciąga się go z każdego czytania”.

Idąc tym tropem, niektórzy uczniowie z klasy 8c pod opieką p. S. Grzesznej postanowili zareklamować swoje ulubione książki. Spotkanie odbyło się 15 czerwca w ramach zajęć rozwijających z języka polskiego. Kiedy uczestnicy zgromadzili się w McDonaldzie i zaczęli wyjmować z plecaków wybrane dzieła, na stoliku powstał niemały stosik lekturowy. Okazało się (nie pierwszy raz zresztą), że współczesna młodzież czyta i to całkiem dużo. Tytuły, które się pojawiły, są znane wielu nastolatkom. Uczniowie 8c rozmawiali o „Burn the Hell” autorstwa K. Barlickiej i „Rodzinie Monet” W. Marczak.

Powodzeniem cieszyła się w czasie spotkania także popularna ostatnio książka M. Łabęckiej pt. „Flaw(less)”. Dla kontrastu, zarówno jeśli chodzi o opisywane realia, jak i nastrój utworu, przypomniana została również jedna z najzabawniejszych powieści J. Chmielewskiej – „Lesio”.

Czas minął bardzo szybko, nie wszyscy zdążyli zaprezentować swoje czytelnicze gusty. Dyskusja przyciągała uwagę innych. Niektórzy podchodzili i dopytywali o szczegóły akcji.

Kto wie, może odwiedzanie restauracji z książką w ręku stanie się nowym zwyczajem także w naszej okolicy? Dla nas w każdym razie to nie koniec przygody z lekturami.

Za tydzień ciąg dalszy opowieści i promowania czytania. W szkole już luźniej, więc można bezkarnie zarywać noce, śledząc perypetie ukochanych postaci 😉