book crossing, czyli uwalnianie książek

Dzisiaj, to jest 12.05, po raz ostatni w tym roku szkolnym, odbył się book crossing, czyli uwalnianie książek. Dzisiejsza impreza czytelnicza, która przebiegała pod hasłem „Książka na wakacje”, cieszyła się, jak zawsze, dużym zainteresowaniem. Tym razem, na świetlicowym stoliczku bookcrossingowym, pojawiło się kilkanaście nowości wydawniczych, oraz książki dla dzieci i młodzieży doskonale znane rodzicom naszych małych czytelników. Dzisiejsza akcja promująca czytelnictwo, jest doskonałą okazją do małego podsumowania. I tak: w mijającym roku szkolnym bookcrossing dla dzieci został zorganizowany pięciokrotnie, podczas każdego z nich, średnio 50 książek znalazło nowego, tymczasowego właściciela. Bookcrossing dla rodziców został zorganizowany cztery razy i tutaj mniej więcej setka książek znalazła nowy, tymczasowy dom. Organizatorzy akcji : p. Dorota Olejnik (pomysłodawca i koordynator) oraz p. Paweł Szafrański, już zapowiadają kontynuację przedsięwzięcia zaraz po wakacjach. Korzystając z okazji, kolejny raz dziękujemy zaprzyjaźnionym hurtowniom i wydawnictwom za dostarczenie nowości wydawniczych przeznaczonych do uwalniania, oraz paniom ze świetlicy szkolnej: Kasi Lewandowskiej, Ewie Owsik oraz Małgosi Szynkiewicz za ogromne wsparcie, okazane na każdym etapie trwania akcji. Wszystkim Czytelnikom życzymy zaczytanych wakacji.