Zajęcia warsztatowe z IBE 💃🕺🧗‍♀️🚶‍♂️👨‍🦼

👥Dzisiaj, w ramach realizowanego przez Instytutu Badań Edukacyjnych (IBE) programu wspierającego rozwój kompetencji szkolnych doradców, klasa 8c uczestniczyła w pierwszym z dwóch zaplanowanych zajęć warsztatowych, mających wesprzeć młodych ludzi w wyborze swojej drogi zawodowej. Spotkanie poprowadzili trenerzy z IBE pani Małgorzata Wrzosek i pan Michał Danielewicz.

👥Głównym założeniem projektu, jest położenie nacisku na samopoznanie czyli umiejętność zidentyfikowania swoich mocnych i słabych stron wśród uczniów oraz autorefleksja wokół posiadanych przekonań i opinii na tematy związane z uczeniem się, pracą, dobrym życiem i przyszłością.

👥Warsztaty potrwają w sumie sześć godzin. Scenariusz spotkań uwzględnia takie kwestie jak: mapowanie własnego potencjału w oparciu o aktywności życiowe, doświadczenia, preferencje i predyspozycje.

👥W zajęciach wzięła udział pani Urszula Bodył – pedagog szkolny i doradca zawodowy, która była jednocześnie pomysłodawczynią idei, aby ten ważny projekt, miał szansę pojawić się w naszej szkole.

👥Serdecznie dziękujemy trenerom za bardzo ciekawe zajęcia i czekamy na kolejne spotkanie👍