Wspieramy Schronisko dla zwierząt.

W bieżącym roku szkolnym, podobnie jak w kilkunastu poprzednich, przez najbliższych kilka miesięcy będziemy wspierać mieszkańców pabianickiego Schroniska dla zwierząt 🐕‍🦺🐈‍⬛🐕‍🦺

Potrzebne są tam:

– karmy, szczególnie dla psich dzieci, czyli szczeniaków,

koce,

– ręczniki,

– zabawki,

– środki higieny.

Jeśli ktoś z Was kochani może wesprzeć naszych braci mniejszych, niech to niezwłocznie zrobi. Może czasami warto odmówić sobie zakupu jakiegoś drobiazgu lub słodyczy, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć choćby na małą puszkę karmy. Będzie to piękny gest, przynoszący same korzyści.

Po pierwsze, wspieramy potrzebujących, a to już samo w sobie jest szlachetnym działaniem.

Po drugie, ćwiczymy charakter, ucząc się odmawiania sobie wszystkiego na co mamy ochotę.

Po trzecie, realnie wpływamy na to, aby świat był trochę lepszy…

Warto rozwijać w sobie empatię i wrażliwość.

Warto dbać o potrzebujących i opuszczonych, tym bardziej, że troska o słabszych jest najlepszym dowodem naszego człowieczeństwa.

Na zakończenie warto dodać, że większość z mieszkających w przytułku psów i kotów, to ofiary ludzkiej niefrasobliwości, bezmyślności, podłości i okrucieństwa. Koordynatorem zbiórki jest p. Dorota Olejnik

Dzięki temu, że są wśród nas empatyczne i wrażliwe duszyczki, dnia 11 października br. dostarczyliśmy do schroniska następujące dary:

Dla psiaków: karma sucha 39,865 kg, karma mokra 9,945 kg, 500 g smaczków, smycz, woreczki na odchody, szczotka do czesania, dwa koce, ręcznik

Dla kotów: karma sucha 4,800 kg, karma mokra 2,212 kg.

🐕‍🦺Bardzo Wam za to w imieniu zwierzaków dziękujemy i prosimy o jeszcze 🐕‍🦺