Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Co roku, 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Symbolem autyzmu jest kolor niebieski. Na znak solidarności z osobami dotkniętymi takim zaburzeniem, uczniowie „Piątki” ubrani byli dzisiaj właśnie w tym kolorze.

Na szkolnym korytarzu zostały umieszczone informacje na temat autyzmu, przygotowane przez panią Joannę Pacześ – Andrzejewską. Opisano trudności, z jakimi zmagają się osoby z tym spektrum. Pojawiły się również inne symbole, które bezpośrednio kojarzone są z zaburzeniami o charakterze neurorozwojowym, takie jak: żarówka, motyl czy puzzle.

Akcje podobne do dzisiejszej, mają na celu zwiększyć świadomość uczniów na autyzm oraz uwrażliwić ich na potrzeby i możliwości osób, u których został on zdiagnozowany.

Właśnie dlatego w kwietniu (miesiącu uznawanym za Światowy Miesiąc Autyzmu) w poszczególnych klasach będą prowadzone lekcje przybliżające wiedzę na temat tego zaburzenia.