Obchody Dnia Patrona Szkoły 💔

Cała społeczność szkolna przyszła dziś odświętnie ubrana z okazji obchodów 288 urodzin patrona szkoły, Grzegorza Piramowicza.

W trakcie przerw, wartę przy tablicy upamiętniającej jubilata, pełnili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koło „Pomocna Dłoń”.

Nasz patron znany był z dbałości o dobry rozwój fizyczny uczniów. Przywiązywał do tego ogromną wagę. To z jego inicjatywy w szkole pojawiły się przerwy międzylekcyjne i „ćwiczenia cielesne”, zwane dziś wychowaniem fizycznym🤸‍♀️

Idąc za jego przykładem, na długich przerwach chętni uczniowie mogli się sprawdzić w dwóch konkurencjach: wykonywaniu pompek oraz kręceniem hula hop.

W pierwszej konkurencji najlepszy okazał się Damian Trzeszczak z klasy 8a z wynikiem 58 pompek.

II miejsce uzyskał Kacper Matusiak kl. 8a – 50 pompek.

Na III miejscu uplasował się Michał Sztafiński z klasy 5b, wykonując ich 49.

Mistrzynią hula hop została Oliwia Grajewska z klasy 6a, która utrzymała koło przez 10 minut 46 sekund.

Drugim w tej konkurencji okazał się Miłosz Grabarz z klasy 4b, który kręcił hula-hop przez 9 min. 55 sek.

Trzecia na podium stanęła Aleksandra Rozwens z kl. 4a z czasem 8 min. 34 sek.

Z okazji Święta Patrona Szkoły ogłoszony został także konkurs plastyczny pod hasłem: „Ks. Grzegorz Piramowicz – propagator zdrowego stylu życia”🎨

Ten szczególny dzień postanowili również uczcić pracownicy szkolnej kuchni. Panie kucharki przygotowały z tej okazji, tradycyjny niedzielny obiad. Zamiast tortu były „Grześki”🍫

Obchody Dnia Patrona Szkoły zorganizowali p. Katarzyna Dumka i p. Paweł Szafrański, przy czynnym wsparciu Samorządu Uczniowskiego.