🍂🥑🍭 PIKNIKI SZKOLNE 🍭🍡

W ramach projektu Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, w dniach 22-23 listopada odbyły się w „Piątce” Pikniki Szkolne.

Miały one formę warsztatów. Uczniowie biorący w nich udział nie mieli tego dnia tradycyjnych lekcji z zeszytami i podręcznikami. Podzieleni na małe grupy, uczestniczyli w trzech sesjach, podejmując trudne i ważne zagadnienia związane z tematyką zdrowia psychicznego.

W środę w pikniku uczestniczyły klasy 6️⃣a i 6️⃣b.

Problematyka warsztatów dotyczyła higieny nauki, stresu oraz snu i relaksu. Przedmiotem zainteresowania uczniów była też aktywność fizyczna oraz edukacja kulinarna. Nie pominięto również bardzo istotnej kwestii, związanej z uzależnieniami behawioralnymi.

W czwartkowych spotkaniach brały udział klasy 7️⃣a, 7️⃣b i 8️⃣a.

Tego dnia tematyka warsztatów dotyczyła nieśmiałości, zaburzeń lękowych i depresyjnych oraz samookaleczeń. Dużo uwagi poświęcono też zagadnieniom budowania relacji oraz rozwoju seksualnego człowieka.

W przerwach między warsztatami na uczniów czekały przepyszne przekąski. Z relacji naszych podopiecznych wynika, że taka forma nauki w szkole bardzo przypadła im do gustu, a zorganizowany poczęstunek był dla nich miłą niespodzianką.

Serdecznie dziękujemy Organizatorom za zaproszenie do udziału w warsztatach