Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach, w poniedziałek 13 czerwca, odbył się Mityng Lekkoatletyczny im. Jadwigi Wajsówny. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi oraz UKS Azymut w Pabianicach.

W kategorii dziewcząt z klas starszych w poszczególnych dyscyplinach wystąpiły:

🏃‍♀️w biegu na 60 m – Julia Chruścińska i Maja Choińska,

🏃‍♀️w biegu na 200 m – Oliwia Kuba i Malwina Szczepańska,

🏃‍♀️w biegu na 600 m – Ala Ciemnoczołowska i Pola Gorzkiewicz,

🎱w rzucie piłką lekarską – Roksana Pawełczyk i Kinga Różycka,

🥎w rzucie piłeczką palantową – Amelia Wanat i Wiktoria Motylewska,

🏃‍♀️w skoku w dal – Ania Łoboda i Ania Sułat,

👭👭w sztafecie 4x100m – Julia Chruścińska, Maja Choińska, Wiktoria Motylewska, Alicja Ciemnoczołowska.

🏃‍♂️w skoku w dal – Mateusz Górecki i Dmytro Fihol,

👬👬w sztafecie 4×100 m Damian Różycki, Mieszko Pędziwiatr, Kacper Tylicki i Mateusz Górecki.

Rywalizacja wśród zawodników wszystkich szkół była zawzięta.

Z dumą ogłaszamy, że sportowcom z SP5, kilkakrotnie udało się, zdobyć punktowane miejsca🥳

Wśród dziewcząt, 🥇1 miejsce na podium zajęła Roksana Pawelczyk, która zwyciężyła w rzucie piłką lekarską.

Z grupy męskiej, indywidualnie najlepiej spisali się:

Mieszko Pędziwiatr, który zajął🥈 2 miejsce w biegu na 800 m i Mateusz Górecki, który wywalczył🥉 3 miejsce w skoku w dal.

W rywalizacji drużynowej, 🥉3 miejsce w sztafecie na dystansie 4x100m, przypadło zarówno reprezentacji dziewcząt jak i chłopców.

Podczas mityngu, odbyły się również biegi dziewcząt i chłopców na 60 i 300 m, w kategorii dzieci młodszych (z rocznika 2013).

W skład naszej najmłodszej reprezentacji weszli i dzielnie walczyli:

🏃w biegu na 60 m – Sandra Kozakowska, Maja Jurek, Natalia Nowicka, Miłosz Błoch, Jan Sieroń i Adrian Czekalski

🏃‍♂️w biegu na 300 m – Maja Wągrowska, Julian Sroka, Natan Wolniak, Miłosz Grabarz i Kuba Lenk.

W rywalizacji wśród dzieci młodszych, indywidualnie najlepiej w biegu na 60 m wypadli:

Miłosz Błoch, który wywalczył 🥈2 miejsce i Maja Jurek, która zajęła 🥉3 miejsce.

Wspaniałe 🥉3 miejsce w biegu na 300 m zdobył Miłosz Grabarz.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy im dalszych sukcesów sportowych👏💪👍

Szczególne podziękowania kierujemy również do nauczycieli-trenerów, którzy zadbali o dobry program treningowy naszych reprezentantów🫶