🏃♂️🏃♂️ MITING LEKKOATLETYCZNY 🏃♀️🏃♀️
Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pabianicach, w poniedziałek 13 czerwca, odbył się Mityng Lekkoatletyczny im. Jadwigi Wajsówny. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi oraz UKS Azymut w Pabianicach.
„Piątka” wystawiła swoją najsilniejszą reprezentację
W kategorii dziewcząt z klas starszych w poszczególnych dyscyplinach wystąpiły:
w biegu na 60 m – Julia Chruścińska i Maja Choińska,
w biegu na 200 m – Oliwia Kuba i Malwina Szczepańska,
w biegu na 600 m – Ala Ciemnoczołowska i Pola Gorzkiewicz,
w rzucie piłką lekarską – Roksana Pawełczyk i Kinga Różycka,
w rzucie piłeczką palantową – Amelia Wanat i Wiktoria Motylewska,
w skoku w dal – Ania Łoboda i Ania Sułat,
w sztafecie 4x100m – Julia Chruścińska, Maja Choińska, Wiktoria Motylewska, Alicja Ciemnoczołowska.
Drużynę chłopców z klas starszych reprezentowali:
w biegu na 60 m – Damian Różycki i Krzysztof Matusiak,
🏃w bieg na 200 m – Damian Łukasik i Nazariy Shkurak,
w biegu na 800 m – Mieszko Pędziwiatr i Kuba Niedzielski,
w rzucie piłką lekarską – Damian Trzeszczak i Kacper Matusiak,
w rzucie piłeczką palantową – Adam Włodarczyk i Kacper Tylicki,
w skoku w dal – Mateusz Górecki i Dmytro Fihol,
w sztafecie 4×100 m Damian Różycki, Mieszko Pędziwiatr, Kacper Tylicki i Mateusz Górecki.
Rywalizacja wśród zawodników wszystkich szkół była zawzięta.
Z dumą ogłaszamy, że sportowcom z SP5, kilkakrotnie udało się, zdobyć punktowane miejsca
Wśród dziewcząt, 1 miejsce na podium zajęła Roksana Pawelczyk, która zwyciężyła w rzucie piłką lekarską.
Z grupy męskiej, indywidualnie najlepiej spisali się:
Mieszko Pędziwiatr, który zajął 2 miejsce w biegu na 800 m i Mateusz Górecki, który wywalczył 3 miejsce w skoku w dal.
W rywalizacji drużynowej, 3 miejsce w sztafecie na dystansie 4x100m, przypadło zarówno reprezentacji dziewcząt jak i chłopców.
Podczas mityngu, odbyły się również biegi dziewcząt i chłopców na 60 i 300 m, w kategorii dzieci młodszych (z rocznika 2013).
W skład naszej najmłodszej reprezentacji weszli i dzielnie walczyli:
w biegu na 60 m – Sandra Kozakowska, Maja Jurek, Natalia Nowicka, Miłosz Błoch, Jan Sieroń i Adrian Czekalski
w biegu na 300 m – Maja Wągrowska, Julian Sroka, Natan Wolniak, Miłosz Grabarz i Kuba Lenk.
W rywalizacji wśród dzieci młodszych, indywidualnie najlepiej w biegu na 60 m wypadli:
Miłosz Błoch, który wywalczył 2 miejsce i Maja Jurek, która zajęła 3 miejsce.
Wspaniałe 3 miejsce w biegu na 300 m zdobył Miłosz Grabarz.
Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy im dalszych sukcesów sportowych
Szczególne podziękowania kierujemy również do nauczycieli-trenerów, którzy zadbali o dobry program treningowy naszych reprezentantów