🎈 „Wiosna z ciekawymi zawodami” 💡

W ramach programu „Wiosna z ciekawymi zawodami” odbyło się dziś, ostatnie w tym roku, spotkanie z tego cyklu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 7a, 8 b i 8 c oraz dzieci korzystające ze świetlicy szkolnej.

Tym razem odwiedził nas gość specjalny, pszczelarz z zamiłowania, a na co dzień nauczyciel matematyki i wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 – pan Janusz Koźlenko. Podczas spotkania młodzież poznała wiele ciekawych informacji z życia pszczół. Dowiedziała się, jakie funkcje w przyrodzie odgrywają i jakie zadania mają do spełnienia w ulu. Spotkanie przybliżyło uczniom specyfikę zawodu pszczelarza i dało odpowiedź na pytanie: Kiedy ma on najwięcej pracy? Była to również szansa na poznanie narzędzi, jakimi posługuje się bartnik (dawna nazwa pszczelarza), a także wielu pojęć związanych z wytwarzaniem produktów pszczelarskich, oprócz głównego i najbardziej znanego wyrobu wytworzonego przez pszczoły, jakim jest powszechnie znany miód. Uczniowie dowiedzieli się czym są: dłuto pasieczne, szczoteczka, pierzga, czy też pszczele mleczko.

Poznali też od podszewki, a ściślej rzecz ujmując od dennicy, budowę ula. Przestraszonych uspokajamy, ul był pusty, bez swoich pracowitych mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy panu dyrektorowi, że mimo tak licznych swoich obowiązków, znalazł czas i zechciał podzielić się z młodzieżą swoim hobby.

Mamy nadzieję, że spotkania z ciekawymi zawodami, zaproponowane w tym roku szkolnym, były odskocznią od tradycyjnych lekcji i pozwoliły, uczestniczącym w nich uczniom, poszerzyć ich horyzonty.

W kolejnej odsłonie programu, widzimy się po wakacjach🤩