KONKURS – „Jestem bezpieczny na drodze”

👍Kolejna edycja konkursu „Jestem bezpieczny na drodze” odbyła się dzisiaj w naszej szkole. Historia turnieju rozpoczęła się w 2002 roku i trwa z małymi tylko przerwami do chwili obecnej. Tegoroczne zmagania toczyły się pod hasłem „Bezpiecznie i ekologicznie”.

🌿Patronat nad konkursem objęli Urząd Miejski w Pabianicach oraz Powiatowa Komenda Policji w Pabianicach. W przygotowanie wydarzenia zaangażowali się nauczyciele: pani Monika Szreiter, pan Henryk Kurasiewicz i pan Paweł Szafrański. W jakże ważną rolę asystentów wcielili się: Martyna i Oliwier z klasy 3b.

👥Do rywalizacji przystąpiły dwuosobowe zespoły drugoklasistów reprezentujące szkoły podstawowe z naszego miasta.

🚸♻️Drużyny musiały zmierzyć się z zadaniami, które weryfikowały znajomość ich wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze oraz zagadnień dotyczących ekologii. Jednym z głównych zadań konkursowych był test ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Zawodnicy układali również z puzzli znak drogowy, projektowali strój dla pana Stopka oraz segregowali śmieci. Oglądali również bajkę ekologiczną, na podstawie której rozwiązywali później quiz.

Jury w składzie: komisarz Zbigniew Cupryn – przewodniczący, Janusz Koźlenko – wicedyrektor SP 5 oraz Ada Łuszcz – losowo wybrany opiekun jednej z drużyn, miało wiele pracy, ponieważ poziom drużyn był niezwykle wyrównany. Po podliczeniu wszystkich punktów ogłoszono laureatów ↙️↘️

I miejsce przyznano Szkole Podstawowej nr 9 z oddziałami integracyjnymi, którą reprezentowali: Martyna Witkowska oraz Michał Krupa.

II miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 3 z drużyną w składzie: Hanna Figlus i Sara Wieromiejczyk

Na III miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 5, którą reprezentowali: Piotr Walkowiak oraz Fabian Hofman.

🏆Wszyscy uczestnicy wypadli znakomicie i zasłużyli na dyplomy, upominki i nagrody, które wręczył im osobiście zastępca komendanta powiatowego policji w Pabianicach podinspektor Sławomir Kłos.

🤝Serdecznie dziękujemy sponsorowi konkursu – Stacji Paliw Circle K z ul. Łaskiej 3/5, za przekazanie wspaniałych upominków oraz Urzędowi Miejskiemu w Pabianicach i Radzie Rodziców z SP 5 za przyznanie środków finansowych na ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Gratulujemy wszystkim konkurującym ze sobą zespołom❗️

galeria zdjęć na profilu FACEBOOK