DORADZTWO ZAWODOWE

👥W kwietniu informowaliśmy o pierwszym ze spotkań warsztatowych z doradztwa zawodowego, które odbyło się w ramach realizowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych programu, mającego wesprzeć młodych ludzi w wyborze swojej drogi zawodowej. Przypomnijmy, że inicjatywa ta mogła zaistnieć w naszej szkole dzięki pani Urszuli Bodył – pedagogowi szkolnemu i doradcy zawodowemu w jednej osobie.

👥Teraz przyszła pora na ich drugą i ostatnią część. Uczestniczący w zajęciach uczniowie kl. 8c ponownie spotkali się z trenerami p. Małgorzatą Wrzosek z Wrocławia i p. Michałem Danielewiczem z Warszawy. Tym razem tematyka warsztatów dotyczyła m.in. świata pracy, perspektywy pracodawców, przedsiębiorczości oraz kompetencji zawodowych. Uczniowie mieli okazję na oswojenie się z wymienionymi zagadnieniami i pogłębienie wiedzy na ich temat. Uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach, takich jak „Aktywności w życiu”, „Kompetencje na rynku pracy” oraz „Koło zmian”, które były okazją do pracy w grupie. Czynne uczestnictwo w zajęciach było dla ósmoklasistów szansą na samodzielne wypowiedzi i możliwość uzasadnienia swojego stanowiska na forum grupy bez oceniania, w oparciu o szacunek dla innych poglądów.

👥Jesteśmy pewni, że wielogodzinne, dwudniowe warsztaty były świetnie przepracowanym czasem, który przyniesie efekty w dalszej, intensywnej pracy związanej z przyszłością uczniów.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy goszczącym u nas Trenerom 🤩