🍗🥩KONKURS – „Przepis na zdrowy obiad”🥗

Konkurs organizowany jest w ramach „Programu dla szkół” jako realizacja obowiązkowych działań edukacyjnych.

Cele:
-pogłębienie wiedzy na temat zdrowego odżywiania
-poznanie zasad dobierania produktów spożywczych
– wdrażanie nawyków zdrowego odżywiania

Warunki uczestnictwa:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – V, którzy biorą udział w „Programie dla szkół”
  2. Każdy uczestnik zgłasza do konkursu przepis na zdrowy obiad (I i II danie)
  3. Przepis powinien zawierać sposób przygotowania dania wyłącznie ze zdrowych produktów.
  4. W skład posiłku powinna wchodzić porcja warzyw lub owoców. Może też zawierać przetwory mleczne (kefir, maślanka itp.)
  5. Należy pamiętać aby w pierwszym i drugim daniu nie powtarzał się ten sam składnik (np. jeśli w zupie znajdują się ziemniaki, nie mogą powtórzyć się w drugim daniu)
  6. Należy wziąć pod uwagę ilość kalorii. Obiad powinien zawierać od 600 do 900 kalorii.
  7. Zwrócić należy uwagę na cenę produktów, z jakich składa się potrawa. Zbyt drogie przepisy nie będą mogły być zrealizowane.
  8. Prace stają się własnością organizatora konkursu, który zastrzega sobie prawo publikowania prac na stronie internetowej oraz Facebooku.

Termin i miejsce składania prac: Podpisane prace (imię i nazwisko autora, klasa) należy składać do sekretariatu do 17 maja 2023

Rozstrzygnięcie konkursu:

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników odbędzie się do 26 maja 2023.

Powołana zostanie komisja konkursowa, która przyzna po jednym wyróżnieniu w każdej kategorii wiekowej (klasy pierwsze, drugie itd.). Nagrodą będzie publikacja prac na stronie internetowej, gazetce szkolnej i Facebooku.

Dodatkowo komisja przyzna nagrodę specjalną, którą będzie realizacja nagrodzonego przepisu.