🦮🐕‍🦺🐩 Z WIZYTĄ W SCHRONISKU 🐕🐕‍🦺

Dzisiaj, to jest 27 kwietnia, uczniowie z klasy IV a udali się z wizytą do podopiecznych Schroniska dla Zwierząt w Pabianicach. Przewodniczką po schronisku była jego kierowniczka – p. Ania Kusiak , która nie tylko kocha i szanuje zwierzęta, ale również dużo o nich wie, gdyż jest dyplomowaną behawiorystką. P. Ania opowiadała o zachowaniu zwierząt , o sygnałach które wysyłają człowiekowi, o ich potrzebach i o obowiązkach, które bierze na siebie każdy, kto zdecyduje się na adopcję psiaka. Dzieci nie poszły w odwiedziny z gołymi rękami – każdy przyniósł upominek w postaci puszki lub saszetki z karmą. Pani Ania bardzo ucieszyła się z upominków, gdyż tygodniowe zapotrzebowanie na samą suchą karmę sięga ponad 50 kg. Do tego dochodzi mokra karma oraz karma dla starych i schorowanych psów. Warto dodać, że nasza szkoła od wielu lat opiekuje się mieszkańcami schroniska. Dzięki dobrym sercom naszych uczniów, oraz szczodrości ich rodziców każdego roku dostarczamy po kilkaset kilogramów suchej karmy, oraz kilkadziesiąt kilogramów puszek wypełnionych mięsem.

W szkolną zbiórkę darów dla schroniska zaangażowały się panie: p. Katarzyna Dumka, Renata Kołodziejska oraz Katarzyna Lewandowska. Koordynatorką akcji i łącznikiem ze schroniskiem jest p. Dorota Olejnik, która we współpracy z p. Katarzyną Dumką zorganizowała dzisiejsze wyjście.

Patrząc w smutne, psie oczy nie sposób uwolnić się od myśli, że te biedne, porzucone stworzenia to efekt ludzkiego okrucieństwa i niefrasobliwości. Dlatego też, należy prowadzić szeroko zakrojoną akcję uświadamiająca , że decyzja o adopcji psa musi być podjęta z całą odpowiedzialnością i pełna świadomością , że pies to nie zabawka.