👓 WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 👓

👧🧑Ostatnie dwa dni, uczniowie klas trzecich oraz kilkoro dzieci z klasy pierwszej, pod opieką pani Renaty Adler, spędzili z dala od domu, rodziców i… szkoły.

🌄🚌A wszystko to, za sprawą wycieczki w Góry Świętokrzyskie, którą zorganizowały panie Edyta Chrzęst i Monika Szreiter – wychowawczynie trzecioklasistów.

🌳🕌Dzieci miały możliwość zweryfikowania z rzeczywistością tego, czego do tej pory uczyły się w szkole. Na własne oczy przekonały się jak olbrzymi jest dąb Bartek. W podziemnych lochach Zamku Królewskiego w Chęcinach sprawdzały, czy są tam jeszcze skarby i wypatrywały z zamkowego wzgórza rycerza cwałującego na czarnym koniu.

🥸🤓Niezwykłą atrakcją dla wszystkich była wizyta w Centrum Nauki Leonarda da Vinci, gdzie uczniowie aktywnie wcielili się w rolę badaczy i naukowców.

🏔Wycieczka w góry byłaby nieważna, gdyby w jej planie nie było górskiej wędrówki. Głównym celem tej wyprawy było wejście Drogą Królewską na Łysą Górę (595m n.p.m.).

🚶🚶‍♀️Młodzi piechurzy zobaczyli tam, charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich rumowisko skalne, zwane gołoborzem. Zwiedzili Klasztor Misjonarzy Oblatów i Muzeum Przyrodnicze na Świętym Krzyżu (to druga nazwa Łysej Góry).

🧙‍♀️🧌Podczas wizyty w parku rozrywki „Babyjagowo”, dzieci spotkały świętokrzyską czarownicę oraz Zbója Madeja. Odwiedziły jego jaskinię z czarcim łożem, chatkę Jasia i Małgosi oraz stojący na kurzej stópce domek Baby Jagi. Dzieci miały też okazję wejść na łódź Wikingów i wskoczyć do wielkiego kotła ustawionego na palenisku. Najodważniejsi wystawili na próbę swoją odwagę pokonując tunel strachu.

👀Jak widać z relacji, plan wyprawy był bardzo bogaty. Wrażeń i przygód było co niemiara.

🤩🥳Oprócz licznych walorów poznawczych i edukacyjnych związanych z poznawaniem regionu świętokrzyskiego, nie zabrakło też zabaw integracyjnych, gier, czy też wieczornej dyskoteki. Odbył się również konkurs z nagrodami podsumowujący wiedzę zdobytą na wycieczce.

🥱🙂Wszyscy wrócili do domu nieco zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi i zadowoleni.

📜🎉Na zakończenie wspólnej wyprawy każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom za udział w swojej pierwszej dwudniowej wycieczce szkolnej.

💞Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy zapamiętają ją na całe życie i będą do niej często wracać we wspomnieniach!

Więcej zdjęć i filmiki na profilu – FACEBOOK