LEKCJA NA TEMAT WDZIĘCZNOŚCI.

👥 W tym tygodniu klasa VIb uczestniczyła w lekcji na temat wdzięczności. Zajęcia odbyły się w ramach podsumowania lektury pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Uczniowie mieli zastanowić się, czego nauczyła ich historia Ani Shirley, a następnie przygotować pudełko lub słoik wdzięczności. Powstały bardzo różnorodne prace świadczące o pomysłowości i zaangażowaniu wykonawców.

🗣 Część z nich prezentowała pojemniki (w tym także walizkę czy biało – zielony domek) mówiące o tym, za co mogła czuć wdzięczność dziewczynka z Avonlea. Inni zdecydowali się opowiedzieć o rzeczach, za które sami chcieliby podziękować. W jednych i drugich pracach pojawiły się takie wartości, jak życie, dom, rodzina, przyjaciele, dobro, szacunek i uczciwość, ale też pieniądze, sklepy, jedzenie czy powietrze. Uczniowie nie bali się mówić również o uczuciach. Wśród nich znalazły się zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje, bo przecież historie – i te spisane przez autorów lektur, i te składające się na realne życie – uczą, że każde z uczuć jest ważne dla naszego rozwoju.

👥 Prezentacje wymagały dużej odwagi. Wywołały też wiele pozytywnych emocji. Prace bardzo podobały się prowadzącej lekcje, p. Sylwii Grzesznej, w której słoiku wdzięczności znalazła się piłeczka pingpongowa z hasłem: uczniowie.