2 marca przypada Dzień Staroci 📣🎮🎧⚖🧲

W kalendarzu dni i świąt nietypowych na 2 marca przypada Dzień Staroci.

Z tej okazji w świetlicy szkolnej została zorganizowana wystawa. Dzięki niej możemy przenieść się w czasy młodości naszych babć, prababć, a może nawet i praprababć (o dziadkach też nie zapominamy). Zgromadzone są tu wszelakie przedmioty gospodarstwa domowego, sprzęty grające, aparaty fotograficzne, ale także zabawki, zdjęcia, czasopisma i numizmaty.

Świetlica szkolna, zwana przez te kilka dni (od 27 lutego do 3 marca) „kapsułą czasu”, otworzyła swe podwoje dla wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Szybko okazało się, że wystawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dodatkową atrakcją jest możliwość obejrzenia bajki wyświetlanej z projektora kliszowego, a w części „muzealnej” uczniowie mają okazję samodzielnie rozpoznać nazwy i przeznaczenie wystawionych przedmiotów. Nie jest to takie łatwe i oczywiste.

Wystawa powstała dzięki zaangażowaniu wielu osób. Znaczną część ekspozycji zawdzięczamy p. Izie Jóźwiak i jej mężowi. Swoje kolekcje udostępnili również wychowawcy świetlicy: p. Paweł Szafrański, p. Ewa Owsik, p. Małgorzata Szynkiewicz.

Zapraszamy do zwiedzania 🤓

Po więcej zdjęć zapraszamy do galerii na naszym FACEBOOKu. 👈👈👈👈