📖📕📖 BIBLIOTEKA 📖📕📖

Nadszedł wreszcie długo wyczekiwany przez uczniów pierwszej klasy dzień. Od dzisiaj, wszystkie pierwszaki zostały pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki. P. Dorota Olejnik, nauczyciel – bibliotekarz zapoznała nowych czytelników z regulaminem obowiązującym w bibliotece szkolnej. Aby zapadły głęboko w pamięć, niektóre z zasad dzieciaki przedstawiły w formie piktogramów.

Pani Dorota zachęcała do jak najczęstszego odwiedzania biblioteki i sięgania po książkę, gdyż korzyści płynące z czytelnictwa są nie do przecenienia. Na zakończenie spotkania każdy uczeń dostał pakiet : książkę do czytania z rodzicem, broszurkę dla rodzica oraz zakładkę. Mamy nadzieję, że dzisiejsze symboliczne pasowanie na czytelnika, to początek długiej pięknej przyjaźni małych czytelników z literaturą.