NASI UCZNIOWIE W TEATRZE PINOKIO.

Przez ostatnie dwa lata uczniowie klas trzecich marzyli o wyprawie do teatru 🎭Najpierw przeszkodziła im pandemia, później przedstawienie zostało odwołane z powodu choroby aktora, aż w końcu… UDAŁO SIĘ‼

Dzisiaj klasa 3a i 3b gościły w 🎭Teatrze PINOKIO w Łodzi 🎭na przedstawieniu „Dzieci z Bullerbyn”.

Dzieło Astrid Lindgren wszyscy dobrze znali, ponieważ kilka tygodni temu dzieci czytały📖 tę lekturę. Teraz mogły przekonać się, czy spektakl teatralny był wierną adaptacją znanego im utworu.

Uczniowie byli zachwyceni 🤩przedstawionymi przygodami Lisy i jej przyjaciół.

Dodatkowa niespodzianka czekała na nich po przedstawieniu. Dzieci miały możliwość zobaczyć teatr „od kuchni”, czyli wejść za kulisy. Mogły stanąć na prawdziwej, teatralnej scenie. Odwiedziły pracownię plastyczną oraz elektryczno-akustyczną. Zobaczyły balkony z oświetleniem oraz zapadnie pod sceną. Mogły z bliska podziwiać elementy scenografii i dotykać rekwizytów.

Dla niektórych, wizyta ta stała się motywacją do spełnienie marzenia o zostaniu w przyszłości aktorem. A że teatr często pozwala oddać się czarodziejskim chwilom i ulec magii oraz emocjom, to jest wielce prawdopodobne, że zobaczymy kiedyś na jego deskach, niejednego z naszych absolwentów 😉