OBCHODY DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

Coroczną tradycją naszej placówki, w przeddzień Święta Edukacji Narodowej, jest ślubowanie pierwszoklasistów. To podniosła chwila dla dzieci, ich rodziców, jak również całej szkolnej społeczności. By ślubowanie było ważne, nasza nowa Pani Dyrektor – Aleksandra Czestkowska, złożyła przyrzeczenie na sztandar i została uhonorowana złotą tarczą, symbolem naszej szkoły. Uroczyste przyjęcie w szeregi grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Grzegorza Piramowicza, poprzedziły występy artystyczne pierwszoklasistów. Największy zachwyt wzbudził „Marsz Radeckiego” w ich wykonaniu. Zwieńczeniem uroczystości było złożenie przyrzeczenia godnego reprezentowania szkoły i pasowanie „pierwszaków” na pełnoprawnych uczniów.

Po uroczystym zaprzysiężeniu rozpoczęły się obchody Dnia Nauczyciela. Z tej okazji, Pani Dyrektor wręczyła nagrody wyróżnionym nauczycielom i złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Nagrodami Prezydenta Miasta Pabianic uhonorowani zostali: Aleksandra Czestkowska oraz Janusz Koźlenko.

Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Pabianicach otrzymali: Renata Adler, Urszula Bodył, Edyta Chrzęst, Tomasz Klimek, Henryk Kurasiewicz, Katarzyna Lewandowska, Sylwia Łaguniak, Ewa Owsik, Joanna Pacześ – Andrzejewska, Adam Suwald, Monika Szreiter, Marta Tomczyk, Wojciech Woźniak.

Nasze PIERWSZAKI Z wychowawczynią p. Renatą Adler
Część z nagrodzonych nauczycieli.