Wizyta w ZWiKu

💧W miniony piątek 12 kwietnia, w związku z obchodami Święta Wody, klasa 2a pod opieką pani Renaty Adler i pani Katarzyny Lewandowskiej, wybrała się do Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Pabianicach.

💧Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się skąd w naszym mieście się bierze woda w kranie. Na wielkich ekranach przygotowanych przez ZWiK, dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądają pompy filtrujące i uzdatniające drogocenną H2O. Zapoznały się także, jak powstają odwierty studni głębinowych i jaką rolę pełnią.

💧Kolejną atrakcją tej edukacyjnej wycieczki, była wizyta w laboratorium chemicznym. Dzieciaki mogły w nim zobaczyć proces tworzenia różnobarwnych gejzerów, do których powstania wykorzystano, znane z domowych gospodarstw, ocet, płyn do mycia naczyń, sodę oczyszczoną, kwasek cytrynowy i wodę utlenioną.

💧W programie wizyty była również możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Co kojarzy nam się z wodą?”, a także okazja do zrobienia sobie wodnego tatuażu.

👌To był naprawdę udany dzień👌