„Rzym zdobyty”

Na lekcji j. polskiego w klasie 7️⃣b gościła p. Monika Szreiter. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu lekcji poświęconych omawianiu jednej z trudniejszych lektur szkolnych, czyli „Quo vadis”. Pani Monika, która w przeszłości pilotażowała niejedną wycieczkę po Rzymie, podzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą na temat Wiecznego Miasta. W opowieści nauczycielki nie zabrakło ciekawostek dotyczących zarówno przeszłości ukazanej w lekturze, jak i odniesień do współczesnych zwyczajów mieszkańców Włoch. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, niektórzy zadawali pytania lub dzielili się swoimi doświadczeniami z podróży do tego kraju.

Na zakończenie Pani Monika podzieliła się wrażeniami z udziału w … Rzymskim Maratonie! 🏃‍♀️ Nie był to pierwszy tak wymagający bieg w życiu opowiadającej, ale – jak sama przyznała – jedyny w swoim rodzaju. Możemy sobie tylko wyobrazić pokonywanie 42 km górzystego terenu w miejscu, gdzie wspaniałe, zabytkowe budowle wciąż opowiadają swoją historię. Prawdziwa uczta i dla ciała, i dla ducha❗️