„Wagary z Hovhannesem Yazichyanem”

Pod hasłem „Wagary z Hovhannesem Yazichyanem”, 21 marca na Lewitynie odbyły się zawody 💪 „Strongman junior”💪 – zmagania siłaczy o puchar prezydenta miasta.

Uczniowie szkół ponadpodstawowych i najstarszych klas szkół podstawowych rywalizowali w różnych konkurencjach siłowych. Gościem zawodów był Hovhannes Yazichyan wielokrotny mistrz świata i Europy w wyciskaniu sztangi leżąc oraz strongman Adam Żuchowski.

Zawody organizowały: Klub Sportowy Strefa Ruchu i Urząd Miejski.
„Piątkę” reprezentowali trzej dzielni ósmoklasiści ⬇️
👉Damian Trzeszczak,
👉Szymon Strachowski
👉Serhii Babayan

Rywalizowali w 4️⃣ kategoriach:
💪przeciąganie auta w siadzie za pomocą liny 15 metrów
💪 spacer farmera – zadaniem zawodnika jest podniesienie z podłoża dwóch ciężarów (tzw. „walizek”) – po jednym w każdej z dłoni – i pokonaniu z nimi jak najdłuższego dystansu

szkoła podstawowa – ciężar walizki 24 kg
szkoła średnia – ciężar walizki 32 kg

💪 ściana płaczu – zadaniem zawodnika jest utrzymanie ciężaru w wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o kąt 90 stopni w jak najdłuższym czasie

szkoła podstawowa – ciężar 5kg
szkoła średnia – ciężar 10kg
💪 rzut piłką lekarską do przodu w dal
szkoła podstawowa – ciężar piłki 3kg
szkoła średnia – ciężar piłki 5kg

Koleżanki i koledzy z klasy 8️⃣a wraz z wychowawcą panem Tomaszem Klimkiem mocno zagrzewali naszych „strongmanów” do wysiłku.

📣Z dumą informujemy, że Damian Trzeszczak w ostatecznej klasyfikacji został WICEMISTRZEM zawodów📣

Gratulacje dla naszego dzielnego siłacza❗️