WARSZTATY DLA RODZICÓW

W poniedziałek1️⃣1️⃣ marca odbyły się warsztaty dla rodziców uczniów z klas I-III, dotyczące rozwijania koncentracji uwagi u dzieci.

Dzięki prowadzącej zajęcia p. Katarzynie Lewandowskiej, na co dzień pedagogowi specjalnemu w naszej szkole, opiekunowie dowiedzieli się, jakie warunki i zasady należy spełnić, aby poprawić koncentrację uwagi i pamięć swoich podopiecznych oraz jak długo dziecko w wieku szkolnym jest w stanie się skupić.

Przy okazji warsztatów, uczestniczący w nich rodzice, mogli zapoznać się z propozycjami gier planszowych oraz książek z ciekawymi zadaniami do rozwiązywania, ćwiczącymi pamięć i logiczne myślenie. Mieli też okazję praktycznie sprawdzić się w zadaniach rozwijających koncentrację uwagi. Rysowali oburącz, wykonywali „kolorowy test”, robili ćwiczenie z tekstem „o pomidorach”, które wyjątkowo, sprawiło im wiele radości.

Mamy nadzieję, że zaproponowane zajęcia, pozwolą uczestniczącym w nich rodzicom, poprzez wspólną zabawę, poprawić koncentrację u swoich dzieci, a co najważniejsze, pozwolą na wspólne spędzenie czasu ze sobą, bez użycia nowych technologii.

To NAPRAWDĘ JEST MOŻLIWE 👊