🎈”EDUKACJA FINANSOWA”🎈

Uczniowie klasy drugiej, pod czujnym okiem p. Renaty Adler, przystąpili do udziału w projekcie z zakresu edukacji finansowej pod nazwą: „Od grosika do złotówki”.

Uczestnicząc w programie, który trwać będzie 10 miesięcy, dzieci poznają prawidłowe nawyki oraz podstawy, warunkujące sprawne i odpowiedzialne zarządzanie własnymi finansami. Umiejętności te zdobywać będą podczas gier i zabaw dydaktycznych.

Już na pierwszych zajęciach, drugoklasiści wyruszyli na planetę GROSIK i poznali znaczenie pojęć takich jak: moneta, banknot, bilon, awers, rewers, czy też skrótów NBP oraz PLN .

Podczas dalszych podróży, uczniowie nauczą się przeliczania pieniędzy oraz poznają sposoby bezpiecznego ich przechowywania. Dowiedzą się również, jak rozsądnie gospodarować własnym budżetem, potocznie zwanym „kieszonkowym”.

Być może, niektórzy z nich, wyrosną kiedyś na wybitnych finansistów 👍