„Quo vadis”

Dziś w klasie 7b odbył się – w ramach przygotowań do omawiania „Quo vadis” – klasowy konkurs wiedzy o Henryku Sienkiewiczu.

Uczniowie zapoznawali się z życiem i twórczością pierwszego polskiego noblisty w dziedzinie literatury, korzystając z różnych źródeł. Następnie przynieśli do szkoły rekwizyty, które zostały wykorzystane do stworzenia biurka pisarza. Gdy projekt był gotowy, siódmoklasiści mogli popisać się znajomością szczegółów biografii polskiego Odyseusza. Uczestnicy pracowali w grupach, wykorzystując przygotowane przez siebie pytania. Zdobywali też punkty indywidualnie.

Największą aktywnością oraz znajomością życia i twórczości Henryka Sienkiewicza wykazali się ⬇️⬇️⬇️

🔸Julia Doliwa, 🔹Amelia Dziedziczak, 🔸Jakub Niedzielski, 🔹Ada Nowak, 🔸Maja Sobczak, 🔹Nicola Sobierajska, 🔸Wojciech Sztafiński, 🔹Dariusz Wojciechowski

Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie❗️