„Czy social media mogą być toksyczne?”

Wczoraj, klasy 4️⃣a i4️⃣b wzięły udział w lekcji multimedialnej, której celem była odpowiedź na pytanie: „Czy social media mogą być toksyczne?”

✅Uczniowie, podczas pokazu przeprowadzonego w sali kina Tomi, poznali znaczenie słowa „toksyczność”. Dowiedzieli się również, co oznaczają, obecne w naszej przestrzeni zjawiska, takie jak: catfishing, cyberbullying oraz multitasking.

✅Uczestnicząc w tej niekonwencjonalnej lekcji, dzieci zrozumiały jak działa bańka informacyjna i dlaczego media społecznościowe mogą zamknąć w niej, nieświadomych użytkowników.

✅Czwartoklasiści dowiedzieli się również, co zrobić i jak postępować, żeby social media nie wpływały negatywnie na ich życie.

✅Podsumowaniem multimedialnych zajęć był film „Dancing queen”, w którym podjęto temat trudnej drogi, prowadzącej do samoakceptacji.

✅Udział w zajęciach był niepowtarzalną okazją, do zdobycia niezbędnej wiedzy na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą, nieumiejętne korzystanie z Internetu. Był jednocześnie kursem bezpiecznego poruszania się w wirtualnym świecie.