Święto Niepodległości

🇵🇱 W związku z tym, że tegoroczne Święto Niepodległości przypadło w dzień wolny od pracy, czyli w sobotę, uroczystości upamiętniające ten wyjątkowy dla wszystkich Polaków dzień, w naszej szkole zostały zaplanowane na 13 listopada.

🇵🇱 Uroczystość odbyła się z podziałem na dwie grupy. Uczniów z klas I-IV gościliśmy w sali gimnastycznej o godzinie 10.00, zaś uczniów z klas V-VIII o godzinie 11.00.

🇵🇱 Akademia zadedykowana pamięci Obrońców Ojczyzny miała bardzo uroczysty charakter. Występy zostały poprzedzone krótkim wprowadzeniem, podczas którego nauczyciel bibliotekarz, p. Dorota Olejnik przypomniała uczniom co oznacza określenie „patriota” i na czym polega współczesny patriotyzm. Podkreśliła wagę wspólnoty i poczucia jedności oraz wspólnej tożsamości, które to wartości nabierają w dzisiejszym niespokojnym świecie zupełnie wyjątkowe znaczenie.

🇵🇱 Podczas części artystycznej, głęboko patriotyczne wiersze przeplatały się z pieśniami narodowymi takimi jak: Boże coś Polskę, Rota, Warszawianka czy Żeby Polska była Polską.

🇵🇱 Na zakończenie uroczystości, zgromadzeni w sali gimnastycznej uczniowie i nauczyciele odśpiewali Hymn Polski. Po skończonej części artystycznej pani Dyrektor Aleksandra Czestkowska podziękowała małym aktorom, członkom chóru oraz nauczycielom za przygotowanie wzruszającej i pięknej uroczystości. Spotkanie w sali było prawdziwą lekcją historii.

🇵🇱 Uroczystość przygotowały panie Katarzyna Dumka i Dorota Olejnik oraz pan Adam Suwald. Dekoracje przygotowały panie Ewa Owsik i Katarzyna Dumka.