🚌🚎🚌🚎 WYCIECZKA 🚎🚌🚎🚌

Klasy ósme oraz klasa siódma w tym tygodniu wybrały się na trzydniową wędrówkę po Górach Świętokrzyskich i Wyżynie Sandomierskiej.

🧑‍🏫Opiekowali się nimi nauczyciele: pani Małgorzata Wójtowicz-Kuna, pan Tomasz Sujecki, pan Tomasz Klimek, pani Katarzyna Dumka oraz pan Aleksander Duda.

😎Przewodnikiem i pilotem był pan Zygmunt Szmidt – Ikona pabianickiej turystyki.

🌳Pierwszego dnia, pani Ewelina – kierująca wielkim autobusem, zawiozła nas do miejscowości Zagańsk, gdzie podziwialiśmy najsłynniejsze polskie drzewo – Dąb Bartek – pomnik przyrody ożywionej. Jak przekonaliśmy się naocznie, siedemsetletni staruszek ma się dobrze 💪

🏰Następnie zdobyliśmy zamek królewski w Chęcinach, gdzie wg legendy Królowa Bona ukryła swoje skarby. Kosztowności nie znaleźliśmy, ale widoki z wieży zamkowej były przepiękne.

🏞Kolejnym punktem wyprawy był pomnik przyrody nieożywionej – Rezerwat Geologiczny Kadzielnia w Kielcach.

⛪️Drugiego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy w górską wędrówkę na Święty Krzyż czyli Łysą Górę – szczyt o wysokości 594 m n.p.m. Tam, w klasztorze, otrzymaliśmy błogosławieństwo przechowywanymi w kaplicy relikwiami krzyża. Zwiedziliśmy muzeum przyrodnicze i ze specjalnego tarasu podziwialiśmy GOŁOBORZE – rumowiska skalne (gołe od boru czyli lasu).

👑Trzeciego dnia udaliśmy się do Sandomierza – Królewskiego Miasta. Oprócz kupowania pamiątek (ważny punkt każdej wycieczki), zwiedzaliśmy Stare Miasto – rynek, zbrojownię, przeszliśmy podziemną trasę pod staromiejskimi kamienicami, podziwialiśmy uroki natury w Wąwozie Królowej Jadwigi oraz obejrzeliśmy sandomierski Zamek.

🚌Jak wiadomo, na takich wycieczkach, ulubionymi chwilami uczestników są przejazdy autokarowe (pełne śmiechu, zabaw i śpiewów) ale najbardziej wyczekiwane są… NOCLEGI.

🌙Dwie noce spędziliśmy w ośrodku wypoczynkowym w Rudkach koło Nowej Słupi. Tam, pod czujnym okiem opiekunów, spędziliśmy wesołe chwile, poznając się lepiej, wspólnie bawiąc, tocząc długie nocne rozmowy. 😉

🫂Dla najstarszych klas, wyjazd ten był zwieńczeniem wspólnych ośmiu lat spędzonych w szkole podstawowej, stanowił swego rodzaju pożegnanie z kolegami i koleżankami, bo już za dwa tygodnie odbiorą świadectwa ukończenia szkoły.

🤝Klasa siódma miała okazję do lepszego poznania się i zintegrowania zespołu.

🤩 Po powrocie do Pabianic, zmęczeni ale zadowoleni uczestnicy wycieczki dziękowali organizatorom za przygotowanie tak ciekawego i niezapomnianego wyjazdu🥳

Pełna galeria zdjęć FACEBOOK