PRÓBNY ALARM 🎈

Wtorkowy ranek, zafundował klasom młodszym próbny alarm przeciwpożarowy i wizytę strażaków z OSP Pabianice. Była to okazja do przypomnienia sobie w praktyce, procedur związanych z ewentualną ewakuacją budynków szkoły, w razie zagrożenia pożarowego. Sprawnie przeprowadzone ćwiczenia zakończyły się zbiórką na szkolnym boisku. Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i dyscypliną. Zyskali tym samym podziw strażaków i zostali przez nich docenieni oklaskami.

W nagrodę za sprawne działanie podczas próbnej ewakuacji, dzieci miały szansę zapoznać się ze wszystkimi elementami wyposażenia wozu strażackiego. Mogły też w nim usiąść i przymierzyć niektóre części ekwipunku strażackiego.

Uczniowie uczestniczyli też w podstawowym szkoleniu z udzielania pomocy ofiarom wypadków drogowych oraz błyskawicznym kursie z pierwszej pomocy przedmedycznej. Poznali także rodzaje gaśnic i węży pożarniczych.

Być może, niektórzy z nich, zasilą w przyszłości szeregi drużyny strażackiej i będą pełnić, tę jakże odpowiedzialną i potrzebną służbę.

Bardzo dziękujemy za wizytę w naszej szkole Ochotniczej Straży Pożarnej z Pabianicach🤝

Z Wami czujemy się bezpiecznie❗️