🚌🚌🚌 WYCIECZKA 🚎🚎🚎

Czas wycieczek trwa w najlepsze🎉

Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klas 5a, 5b oraz mała grupa z kl.7a udali się do pięknego, mającego już ponad 1000 lat Wrocławia. Głównym celem wyprawy było Kolejkowo.

Twórcy wystawy stworzyli pomniejszoną 25 – krotnie makietę tego wspaniałego miasta oraz okolic Dolnego Śląska. Uczniowie na wstępie doświadczyli trudu i przyjemności tworzenia mini budowli. Następnie podziwiali uroki życia codziennego małych mieszkańców oraz świat miniaturowych pociągów jeżdżących po torach.

Czy wiecie, że najbardziej okazałą budowlą w Kolejkowie jest wrocławski ratusz❓ Modelarze pracowali nad nim aż 2522 godziny❗️ Uwzględnili wszystkie szczegóły❗️

Drugim etapem wycieczki był Stary Rynek. Tym razem w oryginale 😉

Wszechobecne krasnale przyglądały się wszystkim uważnie i pięknie pozowały do zdjęć 📷

Pan przewodnik, poprowadził 👣grupę brukowanymi uliczkami, wśród pięknych kamieniczek Wrocławia. Spacer ten umilił ciekawostkami historycznymi. Odkrył też przed wszystkimi uczestnikami wycieczki, wiele tajemnic architektonicznych związanych ze stolicą Dolnego Śląska.

Zwieńczeniem pobytu we Wrocławiu była wizyta w Muzeum Iluzji 🧞 Sztuka, nauka i iluzja w jednym miejscu. Ponad 70 eksponatów! Świetna zabawa i możliwość przeprowadzenia bardzo ciekawych eksperymentów! Zobaczcie sami galerię zdjęć ⬇️

Odpowiedzialność pełnienia roli kierownika wycieczki wzięła na siebie pani Marta Tomczyk. W opiece nad uczniami wspierały ją: pani Sylwia Grzeszna i pani Urszula Bodył.