LIST GRATULACYJNY

W sobotę 6 maja wielu z nas oglądało w telewizji relację z koronacji Króla Karola III. Nic więc dziwnego, że część uczniów postanowiła złożyć nowemu królowi Wielkiej Brytanii gratulacje, oczywiście w języku angielskim.

Nie było to łatwe zadanie, ponieważ taki list gratulacyjny powinien mieć oficjalny charakter i musi rozpoczynać się oraz kończyć w określony sposób. Okazało się, że aż 20 śmiałków zdecydowało się sprawdzić swoje umiejętności językowe i podjąć się tego zadania.

Wiele prac było godnych uwagi, ale trzy z nich, okazały się być na tyle wyjątkowe, że zostały wysłane do Pałacu Buckingham w Londynie.

Autorami najlepszych listów są↙️⬇️↘️

Kamil Krakowski z klasy 5b, Zosia Góralska z klasy 5a, Hubert Kantorek z klasy 8b.

👑📜 CONGRATULATIONS❗📜👑

🥳 Bardzo nas cieszy, że uczniowie SP 5 tak chętnie angażują się we wszystkie inicjatywy językowe i nawet tak podniosłe wyzwania, jak napisanie listu gratulacyjnego do samego KRÓLA, nie jest dla nich żadnym problemem😉