📣📣PROJEKT „KULTURA SŁOWA”📣📣

Dobiegła końca realizacja szkolnego projektu edukacyjno-wychowawczego Kultura Słowa, który towarzyszył nam od listopada ubiegłego roku.

Wszyscy uczniowie „Piątki” z zaangażowaniem uczestniczyli w działaniach projektowych, takich jak: Dzień serdeczności 😀, Dzień Emotki 🥰, Dzień bez wulgaryzmów 🫢 czy też w spotkaniu z rap pedagogiem „Dzień dobry” 🎶

👍W ramach projektu organizowane były również różne formy współzawodnictwa, mające na celu propagowanie kultury w mowie i zachowaniu 👍

Wyróżnione prace 🎨 konkursu plastycznego 🎨 pod hasłem „Być kulturalnym w szkole, w domu i na ulicy” mogliśmy podziwiać na korytarzach naszej szkoły.

📝Ostatnio poznaliśmy laureatów konkursu na rymowankę lub wierszyk o jednym z pięciu magicznych, kulturalnych słów. Uczniowie wykazali się kreatywnością i humorem tworząc swoje literackie „dzieła”. Ich wysoki poziom przysporzył sporo problemów jury, któremu niezmiernie trudno było wyłonić zwycięzców.

Wśród uczniów klas 1-3 są to:

I miejsce – Brian Jaczech

II miejsce – Grzegorz Bonikowski

Wyróżnienia otrzymali: Kornelia Krystera, Miłosz Błoch, Jagoda Jaksa, Gabriela Sochacka, Fabian Hofman i Piotr Walkowiak.

Wśród uczniów klas 4-8:

I miejsce uzyskał Damian Szumigaj

Wyróżnienia otrzymali Anna Sułat i uczniowie klasy 4b.

Zwieńczeniem projektu był wybór 👧 MISS I MISTERA KULTURY OSOBISTEJ 👦 Przez cały miesiąc uczniowie głosowali na najkulturalniejszą dziewczynkę i chłopca ze swojej klasy. Głównym kryterium oceny była wyjątkowa dbałość o piękno mowy ojczystej, jaką musieli wykazać się wychowankowie. Emocji, przy wyborze najbardziej kulturalnych uczniów naszej szkoły, nie brakowało. Ostatecznie udało się wyłonić laureatów.

Poznajcie MISS i MISTERÓW KULTURY OSOBISTEJ SP 5 w 2023 r.

W kategorii uczniów klas młodszych są to:

Klaudia Mikuta i Piotr Walkowiak

Kornelia Krystera i Grzegorz Bobiński

Martyna Kurzawa i Oliwier Wojna

W kategorii uczniów klas starszych⬇️

Zofia Góralska i Wiktor Robak

Ewa Włodarczyk i Mateusz Malinowski

Anna Sułat i Patryk Socha

GRATULUJEMY wszystkim nagrodzonym👏👏👏

DZIĘKUJEMY klasom za udział w projekcie 🤝