Dzień Kubusia Puchatka

18 stycznia obchodzony jest na całym świecie Dzień Kubusia Puchatka. Nasza szkoła postanowiła w tym roku również przyłączyć się do świętowania.

Na lekcjach angielskiego uczniowie klasy 2a poszukiwali miodku, który uwielbia Kubuś Puchatek, w różnych pomieszczeniach samodzielnie narysowanego domu, pięknie przy tym pytając IS THERE HONEY IN THE KITCHEN?

Dzieci z klasy 3b wytyczyli zadania sportowe Puchatkowi na trasie do miodku i śmiało pytali CAN YOU PLAY BASKETBALL?

Klasy starsze rozwiązywały guizy wiedzy online, a najstarsi Piątki uczestniczyli w konkursie czytania ze zrozumieniem wybranego fragmentu opowiadania o Puchatku.

Klasa 4a oraz 5b oglądały fragmenty bajki w oryginale, ćwicząc umiejętność słuchania ze zrozumieniem w języku angielskim.

Na korytarzu klas starszych uczniowie mogli wziąć udział w quizie na temat książki „Kubuś Puchatek”, a klasy młodsze mogły spróbować swoich sił w przyczepieniu osiołkowi ogona. Nie było to łatwe, ponieważ oczy były zasłonięte.

Klasa VIb przygotowała tosty z miodem. Uczniowie obejrzeli także fragment filmu o Kubusiu Puchatku, popijając herbatę osłodzoną ulubionym przysmakiem misia. Spotkanie stało się pretekstem do nauki właściwego budowania argumentów na temat roli, jaką różne cechy charakteru odgrywają w naszym życiu.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki konkursu oraz quizu.

A może taki dzień to dobry moment, żeby poczytać w domku „Kubusia Puchatka” podjadając kanapkę z miodkiem?