CZYTELNIA

Grono użytkowników naszej szkolnej biblioteki powiększyło się dzisiaj o uczniów z klasy 1 a, którzy to zostali uroczyście pasowani na pełnoprawnych czytelników szkolnej książnicy.

Przyjęcie w poczet „czytaczy” poprzedziła lekcja biblioteczna, przeprowadzona przez nauczyciela bibliotekarza.

P. Dorota zapoznała uczniów z regulaminem i zasadami korzystania ze zbiorów, porozmawiała z dziećmi o ich zainteresowaniach i pasjach oraz tym jakie książki można znaleźć w szkolnej bibliotece.

Aby zachęcić uczniów do samodzielnego sięgania po książkę, dyrektor szkoły p. Aleksandra Czestkowska wręczyła każdemu, nowo upieczonemu czytelnikowi, egzemplarz książki autorstwa Justyny Bednarek, zatytułowanej „Wnuczka Antykwariusza”.

Duże zainteresowanie uczniów wypożyczaniem książek, pozwala mieć nadzieję na prawdziwy rozkwit czytelnictwa wśród naszych pierwszaczków.

Na zakończenie spotkania, p. Dorota życzyła uczniom wielu wspaniałych, czytelniczych przygód.