Klasa 8a

W miniony czwartek klasa 8️⃣a lekcję języka angielskiego spędziła w jesiennej odsłonie parku jordanowskiego na Zielonej Górce.

Uczniowie podzieleni na grupy, wykonywali zadania związane z opisem otaczającej ich przyrody. Wszystko oczywiście w języku angielskim!

I choć pogoda nie rozpieszczała, bo było chłodno, wszyscy chętnie uczestniczyli w lekcji. Ósmoklasiści z zapałem uczyli się angielskich nazw gatunków drzew, przy okazji poznając historię naszego kraju, a to za sprawą żywych pomników, rosnących w parku – Dębów Pamięci. Udogodnieniem, z powodu braku słowników, była możliwość korzystania z telefonów w celu wyszukania niezbędnego słownictwa i zdobycia dodatkowych informacji o powodach upamiętnienia osób i wydarzeń w istniejącej alei dębowej.

Ze zdobytej wiedzy uczniowie mogli skorzystać już następnego dnia, pisząc w języku angielskim relację z wyprawy. Tym razem musieli wykazać się samodzielnością i dobrą pamięcią.

Prace były wspaniałe‼

Brawo 8a!